Lediga jobb

Distriktsveterinärerna använder e-rekrytering för lediga tjänster via Offentliga Jobblänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster. Detta för att effektivisera och kvalitetssäkra arbetet med ansökningshandlingar.

Lediga tjänster

 

Korttidsvikariat

Vi söker ibland vikarier för kortare perioder. De här vikariaten söker du via klinikchefen på respektive mottagning. Aktuella korttidsvikariat att söka:

Lediga korttidsvikariat

Mottagning

Period

Kontakt

Dv Älvsbyn söker smådjursveterinär

Fr.o.m. 2017-12-04 t.o.m. 2018-01-05

Linda Callenberg, tel 010-122 81 68 linda.callenberg@dv.sjv.se

Dv Klippan Röstånga söker veterinär

Fr.o.m snarast t.o.m. november

Peter Jacobsson, tel 010-122 95 06

peter.jacobsson@dv.sjv.se

Dv Sundsvall och Örnsköldsvik söker veterinär

Fr.o.m 2017-09-01

Marlene Wiklander, tel 070-360 14 55

marlene.wiklander@dv.sjv.se

Dv Sollefteå söker veterinär

Tillträde från mitten av Augusti

Gudrun Håkanson, tel 010-270 04 51

gudrun.hakansson@dv.sjv.se

Dv Gävle söker veterinär

Fr.o.m. 2017-03-01 t.o.m. 2017-08-31 eller enligt överenskommelse.

Hanna Björk, tel 010-122 85 64

Hanna.bjork@dv.sjv.se

Dv Vännäs söker veterinär

Fr.o.m. 2017-06-01 t.o.m. 2017-08-31

eller enligt överenskommelse.

Monica Ågren, tel 010-122 83 15

Monica.Agren@dv.sjv.se

Dv Norrköping söker veterinär

Tillträde snarast t.o.m. 2017-05-31 eller enigt överenskommelse.

Isabell Tallberg, tel 010-122 90 70

Isabell.Tallberg@dv.sjv.se

Dv Vimmerby söker veterinär

Längre eller kortare perioder enligt överenskommelse.

Lena Jakobsson, tel 010-122 96 06 lena.jakobsson@dv.sjv.se

Dv Bergslagen söker veterinär

Tillträde efter överenskommelse

Hannah Uppström, tel 010-122 86 47 hannah.uppstrom@dv.sjv.se

Dv Hallsberg söker veterinär

Tillträde efter överenskommelse

Hannah Uppström, tel 010-122 86 47  hannah.uppstrom@dv.sjv.se

Dv Piteå söker veterinär

3-6 månader, tillträde snarast

Jenni Wikström, tel 010-122 81 65 jenni.wikstrom@dv.sjv.se